Eventyrlig vekst KIWI-sjef Jan Paul Bjørkøy er glad han kan være med på å gjøre Norge både sunnere og billigere.
I løpet av de siste tre årene har KIWI gjort et voldsomt hopp på listen. I 2013 befant KIWI seg på 36. plass. I 2014 klatret kjeden til 7. plass i 2014 etter en målrettet innsats for å synliggjøre sine verdier og profil. I 2015 landet KIWI på en 3. plass.
- Det er gledelig å se at det norske folk legger merke til og verdsetter vår satsing på sunnhet, miljø og sist, men ikke minst, lave priser! fortsetter KIWI-sjefen, som ikke er i tvil om at KIWI PLUSS har bidratt positivt.
- Vi lanserte KIWI PLUSS 4. januar 2016, og så langt har nesten 800.000 nordmenn meldt seg inn. Stadig flere kunder velger å handle i KIWI, og både i 2015 og 2016 hadde vi størst organisk vekst i et stadig tøffere dagligvaremarked.
Om undersøkelsen: YouGov BrandIndex Rankings 2016 sammenlikner BrandIndex’ Buzz-score for 220 merkevarer i Norge, for å finne hvilke merkevarer som har fått mest positiv oppmerksomhet. Ifølge selskapet intervjuer de hver dag 100 nasjonalt representative personer for å få vite hva de mener om ulike merkevarer.
Bli KIWI PLUSS-kunde i dag
15 % Trumf-bonus på all ferskpakket fisk og all fersk frukt og grønt hos KIWI