-
Krydre filetkotelettene med salt og pepper.
-
Marinade
Riv løken på rivjernet og ha den i en bolle, tilsett olivenolje, eplesyltetøy og sitronsaft. Bland og smak til med sort pepper.
-
Grill kotelettene noen få minutter på hver side og pensle dem generøst med marinaden mellom hver omgang.
-
Kremet squashdipp
Riv squash på den grove siden av rivjernet, legg et dørslag / en sil over en bolle og dryss litt salt over squashmassen. La stå i ca 10 minutter og klem så ut saften for hånd.
Hakk valnøtter grovt. Skjær vårløken i tynne skiver. Rør sammen yoghurt og tilsett avrent squashblanding, revet hvitløk, mynte og olivenolje.
-
Servering
Skjær eplene i tynne skiver, spre squashdippen i et tynt lag på en tallerken og legg epleskivene oppå, strø til slutt basilikum og frisk mynte over. Smaksett salaten med å sprinkle over olivenolje og kvern over litt sort pepper. Serveres sammen med de gylne, grillede kotelettene.