Toast med most avokado
En saftig toast med most avokado, løk og Apetina blir aldri feil uansett om det er lunsj eller middag!
20 min
MiddelsTips!
Har du kjøttrester er dette en god rett å bruke de opp på. Tynne skiver av både pølse, kylling og svin smaker veldig godt oppå avokadomosen og gjør deg ekstra god og mett.
Slik gjør du
- 1Skrell og skjær rødløken i tynne båter. Legg den i en liten skål og klem over saften av 2/3 av sitronen. Krydre med en klype salt og pepper og sett den til side.
- 2Skrap ut alt fruktkjøttet fra avokadoen og mos det i en bolle med en gaffel eller en potetstamper. Tilsett resten av sitronsaften, sennepen og 1 spiseskjeer olivenolje, rør det godt sammen og smak til med salt og pepper.
- 3Rist kjernerog frø gylne i en tørr stekepanne på middels varme.
- 4Rist brødet i brødrister eller i ovnen. Fordel avokadomosen utover brødskivene, legg på rødløk, smuldret Apetina, grovhakket koriander og ristede kjerner og frø.
- 1