Salat med varmrøkt laks, posjerte egg og eple
Å posjonere egg er lett – bruk kopp!
20-40 min
MiddelsSlik gjør du
Salat med varmrøkt laks, posjerte egg og eple
- Skyll salat og del i båter. Behold roten slik at salatbladene holdes sammen. Legg på et fat og strø over valnøtter. Skrell eple og skjær i tynne strimler. Finhakk løk. Strø det over salaten. Rør sammen dressing av fløte, sitronsaft, salt, pepper og sukker, og la den stå i 5 minutter før servering.
Posjerte egg
- Kakk eggene og legg forsiktig i hver sin kaffekopp. Kok opp vann med eddik og salt. Trekk kjelen til siden når vannet koker. Ha i ett egg av gangen og la eggene trekke (ikke koke) i 3 minutter til eggehviten er stiv. Plukk opp med hullsleiv og legg de forsiktig på en tallerken.
- Hell dressing over salaten og vend godt. Del laks i biter og fordel utover salaten. Legg posjerte egg forsiktig på toppen (pass på at eggene ikke går i stykker) og server.