KIWI

  • Om KIWI
  • Presse
  • Kontakt oss
  • Ledige stillinger
  • Om KIWI
  • Presse
  • Kontakt oss
  • Ledige stillinger

Følg oss

Last ned KIWI-appen

Gå til hjemmesiden

KIWI Norge AS 3414 Lierstranda Postboks 551 Telefon: 32244000

På denne nettsiden benytter vi informasjonskapsler. Les mer om vår personvernerklæring og informasjonskapsler.
Gå til hjemmesiden
  • Oppskrifter
  • Fordeler
  • Ansvar
  • Jobb i KIWI
  • Finn butikk
  1. Hjem
  2. Oppskrifter
  3. Supper
  4. Aspargessuppe med laks og dill

Aspargessuppe med laks og dill

Sunt og godt!

20 min
Middels
Aspargessuppe med laks og dill

Ingredienser

Slik gjør du

    1. 1
      Skrell og finhakk hvitløk og sjalottløk og fres løken i litt olivenolje.Skrell og finhakk hvitløk og sjalottløk og fres løken i litt olivenolje.
    2. 2
      Hell i asparges og lake fra boksene og tilsett kremfløte og melk. La det koke i 10-15 minutter. Smak til suppen med salt og sitronsaft og bruk stavmikser til den er helt glatt. Skjær laksefileten i tynne skiver og tilsett salt og pepper. Finhakk dillen.Hell i asparges og lake fra boksene og tilsett kremfløte og melk. La det koke i 10-15 minutter. Smak til suppen med salt og sitronsaft og bruk stavmikser til den er helt glatt. Skjær laksefileten i tynne skiver og tilsett salt og pepper. Finhakk dillen.
    3. 3
      Fordel rå lakseskiver i dype tallerkener, strø på dill og små biter av brød. Hell suppen over laksen som dermed tilbere- des direkte i skålen.

Lignende oppskrifter

  • Shepherd’s Pie

    Shepherd’s Pie

    60+ min
    |
    Middels
  • Ragú alla Bolognese med Byggris

    Ragú alla Bolognese med Byggris

    40-60 min
    |
    Middels
  • Bakte rotgrønnsaker med laks, fetaostkrem og kikertpuré

    Bakte rotgrønnsaker med laks, fetaostkrem og kikertpuré

    40-60 min
    |
    Middels
  • Taco med laks eller kylling

    Taco med laks eller kylling

    20-40 min
    |
    Middels